O Mandalce

Mandalka je dům, postavený v 30tých létech minulého století. Stojí ve staré zástavbě Ďáblic, působících spíš jako vesnice, než velkoměsto, v sousedství míst a usedlostí s bohatou historií, Ďáblického háje s vrchem Ládví a hvězdárnou. Mandalku obývaly postupem časů tři generace rodin, kdy si každá uzpůsobila dům dle svého životního stylu. Poslední majitelka dala domu jméno a tvář se kterou se máte nyní možnost seznámit.

Na první pohled je docela obyčejný, ale už na ten druhý, můžete vidět podivuhodné věci. Vládne zde inspirativní atmosféra tvorby, klidu, útulného domova a zázemí, které vám majitelka poskytne coby hostitelka.

Hned za dřevěnou brankou je vstup do terapeutovny, která slouží k saunování, masážím, relaxu a individuálnímu sezení. Snadno se může proměnit v dvoulůžkový příjemný apartmán k ubytování.

Podél plotu, porostlého břečťanem, se otevře pohled na malou útulnou zahradu s dominancí smrku, borovice a původně hospodářskou cihlovou část domu, nyní využívanou jako keramická dílna. Zde vznikají originální hrnky, misky a talíře, na kterých Vám bude v době pobytu hostitelka servírovat.

Následuje vstup do obytného domu, kde je hned za dveřmi velká společenská místnost a kuchyň s výhledem do zahrady. Tady je možné pořádat kurzy a setkání. Vznikají zde originální akrylové obrazy, které visí na stěnách.

Otevřené dřevěné schodiště vede do patra, kde jsou vedle sebe tři pokoje k ubytování a společná koupelna.

Těšíme se společný čas strávený na Mandalce!